Головна – Кафедра информатики и информационных технологий Запорожского ОИППО

Онлайн марафон

 • Написала Сокол Ірина

  14 травня відбувся онлайн марафон в межах VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччі: досягнення та перспективи». 19 спікерів презентували 7 різних тем, зокрема: Візуалізація алгоритмічного мислення у контексті STEM-освіти; Обробка даних моніторингових досліджень засобами електронних таблиць; Сучасні засоби формування й розвитку технологічних компетентностей здобувачів освітніх послуг; Індекс цифрової готовності SELFIE як основа побудови стратегії цифровізації закладу освіти; Сучасні напрями розвитку медіаосвіти в закладах освіти; Використання micro:bit на уроках інформатики та в STEM-освіті; Інструменти та особливості підготовки інтерактивних презентацій. Участь в марафоні взяли 235 освітян з усієї України.
  Світлини
  Опубликовано Пятница, 14 Май 2021 20:16 Прочитано 4 раз
 • Про проведення науково-практичного семінару «Доступна робототехніка»
 • Автор Oksana

  Відділ  STЕM-освіти  ДНУ  «Інститут  модернізації  змісту  освіти» проводить  науково-практичний  семінар  «Доступна  робототехніка»  у  рамках IV Всеукраїнського  фестивалю  «STEM-весна  –  2021»  (наказ  ДНУ  ІМЗО від 11.02.2021 №10)  з  метою  ознайомлення  педагогічної  спільноти  з інноваційними  підходами  розвитку  напрямів  STЕM-освіти.  Захід  організовано спільно з ТОВ «Видавничий дім «Освіта».
  Семінар  відбудеться  20  травня  2021  року  о  14.30.  Участь  безкоштовна. Зареєструйтеся до участі та отримайте е-сертифікат підвищення кваліфікації (2 год.)
  Зареєструватися
  Трансляція  науково-практичного  семінару
  Лист ІМЗО від 12.05.2021 № 22.1/10-1018
  Опубликовано Четверг, 13 Май 2021 20:01 Прочитано 27 раз
 • Міжнародний конкурс з веб-дизайну та комп’ютерної графіки
 • Написала Сокол Ірина

  Запрошуємо взяти участь у Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який відбудеться з 12 травня до 12 червня 2021 року. Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях. Номінації конкурсу з веб-дизайну: Краще інформаційне наповнення, Краща графічна реалізація, Краща програмна реалізація; Номінації конкурсу з комп’ютерної графіки: Краща 2D-растрова графіка, Краща 2D-векторна графіка, Кращий фотоколаж, Краща 3D-графіка; Номінації конкурсу з комп’ютерної анімації: Краща GIF-анімація, Краща Flash-анімація, Краща 3D-анімація; Спеціальна номінація: Образи та символи Китаю.
  Тема для виконання конкурсних робіт – довільна. Кількість робіт від одного учасника не обмежується. Допускається виконання колективних робіт. Конкурс буде проводитися дистанційно.
  Більше про конкурс
  Опубликовано Четверг, 13 Май 2021 14:28 Прочитано 89 раз
 • Завершення 2020/2021 навчального року
 • Написала Сокол Ірина

  Лист МОН України № 1/9-218 від 27.04.2021
  Про організоване завершення 2020/2021 навчального року
  Опубликовано Среда, 28 Апрель 2021 19:15 Прочитано 620 раз
 • Зміни у курсах підвищення кваліфікації
 • Написала Сокол Ірина

  У зв’язку з погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні адміністрацією Інституту прийнято рішення про зміну форми та терміну проведення курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників Запорізької області, які заплановані на травень-червень 2021 року та провести їх у дистанційному форматі у такі терміни: у травні – з 11.05 по 27.05, у червні – з 31.05 по 16.06, КПК вчителів інформатики (м.Мелітополь) – з 24.05 по 09.06.
  Навчання здійснюватиметься на дистанційній платформі КЗ «ЗОІППО» ЗОР «Освітнє середовище Запорізького регіону» згідно розкладу занять, який буде розміщено на сторінках відповідних електронних курсів. Інформація з доступом до освітнього середовища буде надіслана за 3 дні до початку КПК (07.05.2021, 27.05.2021) на особисті електронні адреси слухачів, які були зазначені у регіональному замовленні на КПК.
  Лист КЗ “ЗОІППО” ЗОР № 123 від 26.04.2021
  Опубликовано Среда, 28 Апрель 2021 14:32 Прочитано 612 раз
 • Міжнародні змагання з усного рахунку Прангліміне
 • Написала Сокол Ірина

  Сьогодні 24 квітня відбулись Міжнародні онлайн змагання з усного рахунку Прангліміне в межах проєкту “Міксіке в Україні”. 28 учасників з різних куточків України увійшли до складу української збірної. Змагаючись з учасниками з Естонії, Грузії, Словенії, Литви, Латвії наша команда здобула 3 срібних медалі, одну бронзу, а кращий результат серед учнів 1-х класів продемонстрував Олександр Сівкін з Синицької ЗОШ Черкаської області.
  Учні Запорізької області: Ростислав Шабров, учень Мелітопольського НВК № 16; Анна Лисенко, учениця Запорізького багатопрофільного ліцею № 62; Микита Сапронов, учень Запорізької гімназії  № 28 увійшли в ТОП-10 найкращих учасників у своїх номінаціях. Ми дуже вами пишаємось!!!
  Вітаємо з бронзою Анастасію Мамонтову, яка в цьому році виступає як студентка Національного університету ім.Т.Шевченка, але за яку вболіває вся Запорізька область.
  Вітаємо всіх: координаторів, учнів, батьків, всіх хто причетний до цього змагання!!
  Пишаємось нашою командою!!
  Фотосвітлини
  Опубликовано Суббота, 24 Апрель 2021 16:52 Прочитано 655 раз
 • Безкоштовний доступ до функціоналу Canva Pro для вчителів
 • Написала Сокол Ірина

  З минулого року платформа Canva відкрила освітянам доступ до бібліотеки зображень, відео та аудіоматеріалів, фотографій, шаблонів і шрифтів, а також просунутих інструментів (завантаження із прозорим фоном, зміна розміру готових дизайнів, додаткові функції персоналізації тощо). Їх можна використовувати для підготовки навчальних матеріалів, різноманітних ілюстрацій, оформлення класного куточка та, що особливо актуально, для організації дистанційного навчання. Крім решти, вчителям доступні інструменти для анімації та новий зрозумілий відеоредактор.
  Щоби податися на програму та отримати безкоштовний доступ, потрібно: мати обліковий запис Canva; заповнити онлайн-заявку (форма англомовна, але, за необхідності, можна  ввести дані українською. Необхідно вказувати ту адресу електронної пошти, на яку зареєстровано обліковий запис Canva); підтвердити актуальний статус вчителя (для цього підходить стандартна українська довідка про працевлаштування, де вказано назву навчального закладу та посаду. Її слід завантажити та додати до згаданої заявки); дочекатися підтвердження електронною поштою.
  Опубликовано Пятница, 23 Апрель 2021 13:41 Прочитано 680 раз
 • Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2021»
 • Написала Сокол Ірина

  Вітаємо дипломанта фінального етапу ІІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінації «Трудове навчання» – Долгу Уляну Ігорівну! Впродовж трьох тижнів, з першого по двадцять друге квітня, тривали відбірковийта фінальний етапи ІІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021». На відбірковий етап було запрошено 25 фіналістів ІІ (обласного) туру. Вчитель трудового навчання Запорізької загальноосвітньої школи I – III ступенів № 84 Комунарського району Запорізької міської ради – Долга Уляна Ігорівна посіла третю рейтингову позицію та вийшла на фінальний етап!
  Конкурсними випробуваннями для дванадцяти фіналістів стали: «Урок у дистанційному форматі» та «Майстер-клас», у яких Уляна Ігорівна виборола 7 рейтингове місце і стала дипломантом конкурсу. Також, нашу учасницю визначено кращою у номінації «Коучинг педагогічний»!
  Бажаємо Уляні Ігорівні здоров’я, натхнення та успіхів на технологічній ниві!
  Опубликовано Пятница, 23 Апрель 2021 10:12 Прочитано 619 раз
 • Засідання творчої групи вчителів трудового навчання
 • Написала Сокол Ірина

  21 квітня відбулося шосте засідання творчої групи вчителів трудового навчання освітніх  закладів Запорізької області. У роботі взяло участь 15 педагогів-технологів м.Запоріжжя та області. Розглянуто та обговорено сучасні стратегії соціалізації особистості здобувача освіти через предмети технологічного спрямування, а також – напрацювання та методичні матеріали для повноцінного забезпечення технологічного навчання здобувачів технологічної освіти з урахуванням дистанційної форми навчання. Виконано вправи з практичної діджиталізації освітнього простору на уроках трудового навчання та використання графічних редакторів в процесі практичного проєктування виробів.  За результатами спільного педагогічного пошуку планується участь у травневому вебінарі для вчителів трудового навчання та педагогів-технологів.
  Координатор: Лукачевич А.Ф., старший викладач кафедри інформатичної та технологічної освіти ЗОІППО.
  Опубликовано Четверг, 22 Апрель 2021 15:52 Прочитано 580 раз
 • Проєкт SELFIE
 • Написала Сокол Ірина

  20 квітня відбувся запуск освітнього проєкту SELFIE. 60 шкіл і 30 закладів професійної освіти оцінять ефективність використання інноваційних технологій та з’ясують, на якому етапі цифрового розвитку вони перебувають, що саме треба вдосконалити. Цей процес відбуватиметься з використанням онлайн-інструменту SELFIE, який вперше пілотується в Україні. SELFIE — це безкоштовний онлайн-інструмент, який допомагає проаналізувати стан цифровізації, ефективності використання цифрових технологій у закладі освіти. Інструмент був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 74 країнах світу.
  Координатор Запорізької області – Чернікова Людмила Антонівна, проректор з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент ЗОІППО.
  Модератори — обласний науково-методичний центр інформатизації освіти ЗОІППО.
  Більше інформації про проєкт
  Опубликовано Среда, 21 Апрель 2021 08:51 Прочитано 762 раз
 • Міжнародна науково-практична конференція
 • Написала Сокол Ірина

  Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі у роботі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччі: досягнення та перспективи», яка відбудеться 13-15 травня 2021 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
  У межах Конференції планується проведення: пленарної сесії (офлайн), а також діалог-сесій, майстер-класів та інших онлайн заходів. Форми участі у Конференції: виступ, доповідь (у відеофайлах), презентація або стендова доповідь, стаття, тези. Участь у Конференції є безоплатною. Учасники Конференції отримають електронний сертифікат участі. Кафедра інформатичної та технологічної освіти запрошує до обговорення тематичного напряму “Інформаційно-комунікаційні технології та цифровізація освіти”.
  Рєстрація на конференцію (до 10.05)
  Сайт конференції, Інформаційний лист
  Опубликовано Среда, 07 Апрель 2021 09:14 Прочитано 1106 раз
 • Навчально-методичний посібник щодо освіти з безпеки в інтернеті
 • Написала Сокол Ірина

  Презентуємо «Онлайк» – новий навчально-методичний посібник щодо освіти з безпеки в інтернеті для професійних спільнот (авторка: Олена Черних). У посібнику містяться детально розроблені вправи й інформаційні матеріали для висвітлення теми безпечної поведінки в інтернеті у професійній діяльності з дітьми, молоддю та професійними спільнотами.Посібник також містить теоретичний матеріал про безпечну поведінку в інтернеті, опис занять і тренінгових вправ з розвитку компетентностей безпечної поведінки в інтернеті: «Повага до прав людини онлайн»; «Участь онлайн»; «Збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями»; «Звернення по допомогу та захист». Усі права захищені. Зміст цієї публікації можна безкоштовно копіювати та використовувати для освітніх та інших некомерційних цілей за умови посилання на джерело інформації.